Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2009/2010

Dobrodružná cesta žabky Žofky - VIII.ročník - květen 2010

V úterý 25.5.2010 se uskutečnil v areálu CPA Delfín VIII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky". Sportovního odpoledne se zúčastnilo celkem deset mateřských škol : MŠ UB Olšava, MŠ UB Svatopluka Čecha, MŠ UB Obchodní, MŠ UB Primátora Hájka, MŠ UB Mariánské náměstí, MŠ UB Havřice, MŠ Korytná, MŠ Pašovice, MŠ Záhorovice, MŠ Prakšice.

Sportovní klání bylo zakončeno slavnostním vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších závodníků. Na 1.místě se umístnila MŠ UB Havřice, která zároveň vyhrála i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ UB Primátora Hájka a 3. místo získala MŠ UB Mariánské náměstí.

V jednotlivcích se na 1.místě umístnil Martin Šustek se ziskem 41 bodů (MŠ UB Havřice), 2.místo ukořistil Antonín Řihák se ziskem 40 bodů (MŠ UB Havřice) a 3.místo obsadil Petr Šimon Janíček se ziskem 39 bodů (MŠ UB Primátora Hájka).

Medaile pro malé závodníky se symbolem žabky Žofky vyrobila keramická dílna ZŠ a MŠ Korytná, která je již čtvrtým rokem dodává na tyto závody sponzorsky.

Dobrodružná cesta žabky Žofky - VIII.ročník - leden 2010

Ve čtvrtek 21.1.2010 se uskutečnil v areálu CPA Delfín již VIII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky". Sportovního klání se zúčastnilo celkem šest mateřských škol: MŠ Popovice, MŠ Bánov, MŠ Hluk, MŠ UB Obchodní, MŠ UB Olšava a MŠ UB Svatopluka Čecha.

Každou školku reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v šesti soutěžních disciplínách s pohádkovými názvy - "Žofka vyráží na dobrodružnou cestu" (sbírání vodolepek na čas), "Žofka proplouvá kruhy" (proplouvání čtyř kruhů), "Žofka splývá" (splývání na břiše), "Žofka přebíhá přes most" (chůze po mole vytvořené z velkých desek), "Žofka zdolává vodní překážky" (jízda na skluzavce) a "Žofka loví předměty" (lovení puků na čas).

K výborným sportovním výkonům přispěla i skvělá atmosféra a velká podpora doprovázejících paní učitelek, rodičů, prarodičů a sourozenců malých závodníků. Čekání na výsledky dětem zpestřila chvilka volného plavání v zábavném bazénu, při kterém se mohly vydovádět a ukázat všem přítomným, co všechno se v plavání naučily. Každý sportovec byl nakonec odměněn čokoládovou medailí a malým dárkem.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno slavnostním vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších závodníků. Na 1.místě se umístnila MŠ Bánov, která zároveň vyhrála i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ UB Obchodní a 3. místo získala MŠ Hluk.

V jednotlivcích se na 1.místě umístnila Sabina Vystrčilováse ziskem 35 bodů (MŠ Bánov), 2.místo ukořistil Daniel Valenta se ziskem 34 bodů (MŠ UB Olšava) a 3.místo obsadil Martin Ležatka se ziskem 32 bodů (MŠ UB Obchodní).