Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2008/2009

Dobrodružná cesta žabky Žofky - VII.ročník - červen 2009

Ve středu 3.6.2009 se uskutečnil v areálu CPA Delfín VII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky". Sportovního klání se zúčastnilo celkem devět mateřských škol : MŠ Olšava UB, MŠ Svatopluka Čecha UB, MŠ Obchodní UB, MŠ Havřice, MŠ Záhorovice, MŠ Prakšice, MŠ Primátora Hájka UB, MŠ Korytná, MŠ Mariánské náměstí UB.

Každou školku reprezentovalo pět malých závodníků, kteří si změřili své síly v šesti soutěžních disciplínách - sbírání vodolepek, lovení puků, proplouvání kruhů, chůze po mole, splývání na břiše a podplavávání desky. Veškeré sportovní zápolení se odehrávalo za podpory doprovázejících paní učitelek, rodičů, prarodičů a sourozenců. Za velkou snahu a odvahu při soutěžení byly děti odměněny nejen velkým potleskem všech přítomných diváků, ale i chvilkou volného plavání v zábavném bazénu, při kterém se mohly dostatečně vydovádět. Na závěr byl každý závodník odměněn čokoládovou medailí a malým dárkem.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno slavnostním vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších závodníků. Na 1.místě se umístnila MŠ Mariánské náměstí UB, která zároveň získala i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ Svatopluka Čecha UB a 3. místo získala MŠ Obchodní UB.

Nejlepší jednotlivci:

1.místo - Albert Číž (MŠ Mariánské nám. UB), 2.místo - Jonáš Balija (MŠ Svatopluka Čecha UB), 3.místo - Damián Havel (MŠ Obchodní UB)

Nejlepší MŠ:

1.místo - MŠ Mariánské náměstí UB, 2.místo - MŠ Svatopluka Čecha UB, 3.místo - MŠ Obchodní UB

Dobrodružná cesta žabky Žofky - VII.ročník - leden 2009

Ve středu 14.1.2009 se uskutečnil v areálu CPA Delfín VII.ročník plavecké soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky". Sportovního klání se i přes nepříznivé počasí zúčastnilo pět mateřských škol : MŠ Obchodní UB, MŠ Bánov, MŠ Havřice, MŠ Svatopluka Čecha UB, MŠ Olšava UB.

Každou školku reprezentovalo pět malých závodníků, kteří si změřili své síly v šesti soutěžních disciplínách - sbírání vodolepek, lovení puků, proplouvání kruhů, chůze po mole, splývání na břiše a podplavávání desky. Veškeré sportovní zápolení se odehrávalo za velké podpory doprovázejících paní učitelek, rodičů, prarodičů a sourozenců. Za velkou snahu a odvahu při soutěžení byly děti odměněny nejen velkým potleskem všech diváků, ale i chvilkou volného plavání v zábavném bazénu, při kterém se mohly dostatečně vydovádět. Na závěr byl každý závodník odměněn malým dárkem.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno slavnostním vyhlášením 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších závodníků. Na 1.místě se umístnila MŠ Olšava UB, která zároveň získala i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ Obchodní UB a na 3.místě se umístnila MŠ Svatopluka Čecha UB.

A tady je vítězná MŠ Olšava UB spolu s paní učitelkami z plavecké školy Mirkou Prnou, Pavlou Bednaříkovou a panem ředitelem Mgr. Ladislavem Botkem.

Výstava "Tvorba mladých reportérů a výtvarníků"

"Jarní tvoření", to byl název další společné aktivity dětí mateřských škol a žáků základních škol, kteří navštěvují výuku plavání na jednotlivých pracovištích  Plavecké školy Uherské Hradiště. Sešlo se nám na 300 výtvarných dílek. Kde jsou?! 1.června 2008 v odpoledních hodinách slavnostní vernisáží byla otevřena výstava v prostorách kina Hvězda v Uherském Hradišti. Pokud byste se chtěli zeptat, jestli se výstava povedla?! Odpověď je velmi jednoduchá - běžte se podívat. Pro velký úspěch bude výstava instalována až do 15. července. To ovšem není všechno. Už nyní připravujeme na nový školní rok další téma. Co byste řekli tak aktuálnímu tématu jako je podoba nového aquaparku v Uherském Hradišti a novému venkovnímu aqua v Uherském Brodě. Takže: Aquapark očima dětí. Z fotodokumentace ve fotogalerii je možné také vnímat příjemnou atmosféru, která provázela krásnou vernisáž. (Mgr. Ladislav Botek)