Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2011/2012

Dobrodružná cesta žabky Žofky - X. ročník - květen 2012

Dne 30.5. 2012 se uskutečnil jubilejní X. ročník soutěže dětí mateřských škol nazvaný  „Dobrodužná cesta žabky Žofky“.  Do soutěže se přihlásilo 12 mateřských škol . Děti ve skvělé atmosféře, kterou vytvořili jejich rodinní příslušníci, dosahovaly skvělých výkonů a užívaly si vodní odpoledne. Po zpracování výsledků byly vyhodnoceni 3 nejlepší závodníci  a 3 nejlepší soutěžní týmy.

Dobrodružná cesta žabky Žofky - X. ročník - leden 2012

Ve středu 25.1.2012 se uskutečnil v zábavném bazénu CPA Delfín Uherský Brod  již X.ročník soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky".  X. ročníku soutěže se zúčastnilo 5 mateřských škol.  Jmenovitě MŠ Korytná,  MŠ UB Obchodní, MŠ UB Olšava,  MŠ UB Svatopluka Čecha a MŠ Komňa . Za skvěle zvládnutou organizaci soutěže patří velké poděkování nejen paní učitelkám z plavecké školy, ale i doprovázejícím učitelkám z mateřských škol.

Každou školku reprezentovalo pětičlenné družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v šesti soutěžních disciplínách s pohádkovými názvy - "Žofka vyráží na dobrodružnou cestu" (sbírání vodolepek na čas), "Žofka proplouvá kruhy" (proplouvání čtyř kruhů), "Žofka splývá" (splývání na břiše), "Žofka přebíhá přes most" (chůze po mole vytvořené z velkých desek), "Žofka zdolává vodní překážky" (jízda na skluzavce) a "Žofka loví předměty" (lovení puků na čas).

Výborné výkony podpořila i skvělá atmosféra a velká podpora rodičů malých závodníků. Čekání na výsledky dětem zkrátilo volné plavání v zábavném bazénu, při kterém se mohly vydovádět a ukázat svým blízkým, co všechno se v plavání naučily. Každý sportovec byl nakonec za snahu odměněn perníkovou medailí se symbolem soutěže, tedy žabkou Žofkou, a malým dárkem.
Medaile pro vítěze jako každý rok vyrobily paní učitelky z MŠ Korytná. Velké díky za krásná keramická díla.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno slavnostním dekorováním 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších jednotlivců. Na 1. místě se umístila MŠ Komňa  s celkovým počtem 186 bodů, která zároveň vyhrála i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ UB Obchodní, se ziskem 170 bodů, a 3. místo získala MŠ UB Svatopluka Čecha, se ziskem 164 bodů.