Plavecká škola Uherské Hradiště

Školní rok 2010/2011

Dobrodružná cesta žabky Žofky - IX.ročník - květen 2011

Ve středu 25.5.2011 se uskutečnil v zábavném bazénu CPA Delfín Uherský Brod IX.ročník soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky". Poprvé v historii celé soutěže se letošního ročníku zúčastnilo neuvěřitelných 12 mateřských škol uherskobrodského regionu. Za perfektně zvládnutou organizaci soutěže patří velké poděkování nejen paní učitelkám z plavecké školy, ale i doprovázejícím učitelkám z mateřských škol.  A které školky se zúčastnily? Jmenovitě MŠ Havřice, MŠ Hluk, MŠ Korytná, MŠ Pašovice, MŠ Prakšice, MŠ Šumice, MŠ UB Mariánské náměstí, MŠ UB Obchodní, MŠ UB Olšava, MŠ UB Primátora Hájka, MŠ UB Svatopluka Čecha a MŠ Záhorovice.

Každou školku reprezentovalo pětičlenné smíšené družstvo malých závodníků, kteří si změřili své síly v šesti soutěžních disciplínách s pohádkovými názvy - "Žofka vyráží na dobrodružnou cestu" (sbírání vodolepek na čas), "Žofka proplouvá kruhy" (proplouvání čtyř kruhů), "Žofka splývá" (splývání na břiše),"Žofka přebíhá přes most" (chůze po mole vytvořené z velkých desek), "Žofka zdolává vodní překážky"(jízda na skluzavce) a "Žofka loví předměty" (lovení puků na čas).

Výborné výkony podpořila i skvělá atmosféra a velká podpora rodičů malých závodníků. Čekání na výsledky dětem zkrátilo volné plavání v zábavném bazénu, při kterém se mohly vydovádět a ukázat svým blízkým, co všechno se v plavání naučily. Každý sportovec byl nakonec za snahu odměněn perníkovou medailí se symbolem soutěže, tedy žabkou Žofkou, a malým dárkem.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno slavnostním dekorováním 3 nejlepších mateřských škol a 3 nejlepších jednotlivců. Na 1.místě se umístnila MŠ UB Mariánské náměstí, se ziskem 174 bodů, která zároveň vyhrála i Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo obsadila MŠ UB Obchodní, se ziskem 173 bodů, a 3. místo získala MŠ Hluk, se ziskem 163 bodů.

V soutěži jednotlivců se na 1.místě umístnil Petr Kopták se ziskem 42 bodů (MŠ UB Svatopluka Čecha),2.místo ukořistila Magdalena Josefíková se ziskem 41 bodů (MŠ UB Obchodní) a 3.místo obsadila Věra Apoštolová se ziskem 39 bodů (MŠ UB Mariánské náměstí).

Velké poděkování patří i paní učitelkám z MŠ Korytná,

které pro soutěž vlastnoručně vyrobily krásné keramické medaile.

A jak to dopadlo na dalších místech?

4. místo    MŠ Šumice, 161 b.

5. místo    MŠ UB, Svatopluka Čecha, 160 b.

6. míst      MŠ UB, Olšava, 157 b.

7. místo    MŠ Pašovice, 155 b.

8. místo    MŠ Prakšice, 154 b.

9. - 10. místo    MŠ Korytná, 153 b.

9. - 10. místo    MŠ UB, Primátora Hájka, 153 b.

11. místo  MŠ Záhorovice, 144 b.

12. místo  MŠ Havřice,133 b.

Obrazovou reportáž najdete ve fotogalerii.

Dobrodružná cesta žabky Žofky - IX.ročník - leden 2011

Ve středu 26.1.2011 se uskutečnil v zábavném bazénu CPA Delfín Uherský Brod IX.ročník soutěže mateřských škol "Dobrodružná cesta žabky Žofky". I když se letošního ročníku zúčastnily pouze čtyři mateřské školy Uherskobrodského regionu, o to větší byla účast rodičů, kteří přišli povzbudit své ratolesti při sportovním zápolení. A které školky to byly? MŠ Bánov, MŠ Komňa, MŠ Olšava UB, MŠ Obchodní UB.

Rodiče, prarodiče, sourozenci, ale především doprovázející paní učitelky vytvořili na bazénu úžasnou atmosféru, která dopomohla malým závodníkům k výborným výsledkům ve všech disciplinách.

A jak to všechno dopadlo?

Na 1.místě se umístnila MŠ Olšava UB, která si vybojovala 148 bodů a odnesla si Putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. 2. místo se ziskem 135 bodů obsadila MŠ Obchodní UB a 3. místo díky 128 bodům získala MŠ Bánov.

V jednotlivcích se na 1.místě umístnil Lukáš Johaník se ziskem 36 bodů (MŠ Olšava UB), 2.místo ukořistilaJulie Malenovská se ziskem 35 bodů (MŠ Bánov) a 3.místo obsadil Tomáš Říhák se ziskem 33 bodů (MŠ Olšava UB).

Na podrobnější výsledky se můžete podívat v přiloženém souboru.