Plavecká škola Uherské Hradiště

Přebor regionu Uherský Brod červen 2013

Za skvělé sportovní atmosféry se uskutečnily plavecké závody žáků I. stupně základních škol ve středisku CPA Delfín v Uherském Brodě. Tohoto sportovního klání se zúčastnilo 8 základních škol z uhersko- brodského regionu (ZŠ UB Mariánské náměstí, ZŠ UB Pod Vinohrady, ZŠ UB Na Výsluní, ZŠ UB - Havřice Katolická ZŠ Uherský Brod, ZŠ a MŠ Prakšice, ZŠ J. Bublíka Bánov, ZŠ Záhorovice). Celkový počet závodníků bylo 134. Žáci a žákyně 1. ročníků plavali 25 metrů plaveckým způsobem prsa, žáci a žákyně 2. a 3. tříd plavali 50 metrů plaveckým způsobem prsa a žáci a žákyně 4. a 5. tříd plavali 50 metrů volným způsobem. Jednotlivé ročníky vytvořily smíšené týmy a změřily si své síly ve štafetovém závodě. Vyhodnoceni byli 3 nejlepší plavci v kategorii dívek a chlapců v každém ročníku a  3 nejlepší plavecké týmy základních škol. Bojovalo se o putovní pohár plavecké školy, který obhájila ZŠ UB Mariánské náměstí, na místě druhém se umístila ZŠ UB Pod Vinohrady a místo třetí obsadila ZŠ a MŠ Prakšice. Výsledkovou listinu najdete v sekci Závody a soutěže ZŠ. Plavecké regionální závody se uskutečnily také díky spolufinancování z prostředků Zlínského kraje.